II NIEDZIELA ZWYKŁA  (15.01)

O godz. 15.00 nabożeństwo kolędowe przed żłóbkiem dla młodzieży.

Zapraszamy młodzież naszej parafii wraz z rodzicami i rodzeństwem.

WTOREK (17.01) Wspomnienie św. Antoniego, opata

O godz. 6.30 Msza św. w intencjach próśb i podziękowań oraz w intencjach żyjących i zmarłych czcicieli św. Antoniego.

Msza św. o godz. 15.00 dla Seniorów naszej Parafii, po której Parafialny Zespół Caritas zaprasza do refektarza klasztornego na wspólne kolędowanie oraz Jasełka pt. Pokój i nadzieja, w wykonaniu dzieci z naszej Szkoły Podstawowej w Borkach Wielkich.

ŚRODA (18.01)

W środę rozpoczyna się  Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, który kończy się świętem nawrócenia św. Pawła /25 stycznia/.  O. godz. 7.45 Msza św. szkolna.

O godz. 18.00 Msza św. wsparcia. Po Mszy św. nabożeństwo, Koronka do Miłosierdzia Bożego, adoracja Najświętszego Sakramentu i uczczenie św. Jana Pawła II. Intencje na Mszę św. wsparcia można składać przy furcie klasztornej lub przed Mszą św. w zakrystii.

CZWARTEK (19.01) Wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

W czwartek o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie budowniczych naszej stajenki, tych którzy przygotowywali elementy dekoracyjne oraz przyczynili się do powstania naszej stajenki. Spotkanie odbędzie się w refektarzu klasztornym.

PIĄTEK (20.01)

Wieczorem na godz. 20.00 zapraszamy mężczyzn i młodzież męska na 45 min z Różańcem przed obliczem Pana Jezusa.

SOBOTA (21.01) Wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy

W sobotę, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a we sobotę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Tak wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

Msza św. o godz. 6.30 i 18.00.

O godz. 15.00 Msza Św. dla Parafialnych Zespołów Caritas, Lekarzy, Pielęgniarek, Rehabilitantów Caritas Rejonu Kluczborskiego.

Po Mszy Św. Jasełka w szkole.

III NIEDZIELA ZWYKŁA  (22.01)

Msze święte o godz.: 7.00, 8.30 w j. niemieckim, suma o 10.00 i 11.30.

Podczas Mszy św. o godz. 10.00 towarzyszyć nam będzie Orkiestra bazyliki św. Anny w Górze św. Anny. Po Mszy św. będzie można wysłuchać małego koncertu w ich wykonaniu. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 przed żłóbkiem parafialne kolędowanie.

Inne ogłoszenia:

1. Kolekta z poprzedniej niedzieli na węgiel do kościoła wyniosła 8 850 zł.

Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

1. Przy furcie klasztornej są do nabycia: zdjęcia z naszej stajenki betlejemskiej oraz przyjmowane są intencje mszalne.

Ogłoszenie:

1. Sołtys i Rada Sołecka zapraszają mieszkańców Borek Wielkich na zebranie w sprawie wniosku na 2023r - „Marszałkowska Inicjatywa Sołecka”. Zebranie odbędzie się w dniu 16.01.2023r o godz. 18.30 w Szkole Podstawowej w Borkach Wielkich.
  2. Od 09.01.2023 do 27.01.2023 można składać wnioski o preferencyjny zakup węgla kamiennego. Wnioski należy składać w Urzędzie Gminy w Oleśnie.

Dziękujemy za życzliwość oraz za złożone dary. Wszystkim życzymy spokojnej i błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia