Modlitwa w drodze

W każdej chwili w razie potrzeby można wezwać kapłana, by udzielił sakramentu chorych. Oprócz tego w Dzień Chorego - w lutym sprawujemy Mszę św. w intencji chorych z naszej parafii i w czasie tej Mszy św. udzielamy sakramentu namaszczenia chorych.

Msza święta to Ofiara i Uczta Nowego Testamentu, w której Pan Jezus pod postaciami chleba i wina ofiaruje się za nas swojemu Ojcu i daje nam do spożycia swoje Ciało i Krew.

Małżeństwo to wielka decyzja. Mogą się na nią odważyć ci, którzy mają wielką wiarę. Trzeba więc zapytać siebie o to czy wierzę, czy zachowuję wiarę, czy ją rozwijam i jestem w społeczności wierzących czyli w Kościele.

Chrzest święty to w katolicyzmie sakrament będący znakiem oczyszczenia z wszelkiego grzechu, w tym pierworodnego, odrodzenia duchowego oraz włączenia do Kościoła i zjednoczenia z nim.

Sakrament bierzmowania w naszej Parafii jest udzielany uczniom klas 3 gimnazjum. Dorosłych, którzy nie przyjęli jeszcze tego sakramentu, a chcą to uczynić prosimy, by zgłaszali się w kancelarii parafialnej.