III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (03.03)

O godz. 14.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

Przed Kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na Misyjne Dzieło Ad Gentes.

PONIEDZIAŁEK (04.03) Święto św. Kazimierza, Królewicza

O godz. 6.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencjach o. Kazimierza z okazji imienin.

WTOREK (05.03)

O godz. 6.30 Msza św. w intencjach próśb i podziękowań oraz w intencjach żyjących i

zmarłych czcicieli św. Antoniego.

ŚRODA (06.03)

O godz. 7.45 Msza św. szkolna.

I CZWARTEK MIESIĄCA (07.03)

Od godz. 17.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.

O godz. 18.00 Msza św. w intencji Ministrantów i Marianek oraz w intencji Parafian przyjmujących obraz Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej i Rodziców modlących się Różańcem za swoje dzieci.

PIĄTEK (08.03)

O godz. 6.00 Droga Krzyżowa a następnie Msza św.

O godz. 17.45 czytanie wypominek a następnie o godzinie 18.00 Droga Krzyżowa za polecanych w  wypominkach i uczczenie relikwii Krzyża Świętego.

Wypominki można składać przy furcie klasztornej. Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Wieczorem na godz. 20.00 zapraszamy mężczyzn i młodzież męską na 45 min z Różańcem przed obliczem Pana Jezusa.

SOBOTA (09.03)

Msza św. o godz. 6.30 i 18.00.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (10.03) LAETARE

Msze święte o godz.: 7.00, 8.30 w j. niemieckim, suma o 10.00 i 11.30.

O godz. 14.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

W przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjna, która przeznaczona będzie na rewitalizację cmentarza.

Inne ogłoszenia

1. Przypominamy, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu” oraz za udział w Drodze Krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny.
  2. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele o godzinie 6.00 i 18.00 odprawiamy Drogę Krzyżową, a w niedzielę o godzinie 14.00 Gorzkie Żale. Do udziału w tych nabożeństwach zachęcamy Parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.
  3. Rekolekcje parafialne odbędą się od 14-17 marca – rekolekcje poprowadzi o. Zachariasz Kowalski OFM, proboszcz z Góry św. Anny.

Rekolekcje dla dzieci odbędą się od 13-15 marca – rekolekcje poprowadzi ks. Arkadiusz Śliwiński, wikariusz parafialny w Szklarskiej Porębie , diecezja legnicka.

Spotkanie rekolekcyjne dla młodzieży naszej parafii i dekanatu odbędzie się 15 marca o godz. 19.30.

1. Przy furcie klasztornej są do nabycia: Drogi do Nieba i przyjmowane są intencje mszalne.

Dziękujemy za życzliwość oraz za złożone dary. Wszystkim życzymy spokojnej i błogosławionej niedzieli.